Dodakatheon

Lokalizace: starověké řecko

Mytologie
A z vrcholu Olympu shlíží na svět mocná a dokonalá božstva. Projevují různé špatné vlastnosti lidí, jako závist a pomstychtivost. Mrtví jdou do Hádu, k jeho stejnojmenému pánovi, takže ani nezáleží moc na tom, jak jste zemřeli. O jejich skutcích jsou psané dlouhé básně a existuje mnoho záznamů, které každému z nás alespoň ve střípkách ulpěly v hlavě.

Nátura
Každý je sobečtější a pyšnější, než ten předchozí a věří, že zrovna jejich scion je moderní Herkules. Snaží se býti těmi nejlepšími v různých odvětvích, které je zajímají, válka, zákon, umění, věda, etc.
Oni jsou nejlepší, jejich scioni musí být těmi nejlepšími a není nic, co by někdo z nich nedokázal zvládnout. Je-li nějaký problém, napnou členové Dodekatheonu veškeré úsilí, aby problém vyřešili, pokud selžou, následky jsou značné, ve většině případů se stáhnou do sebe a odmítají komunikovat se světem a okolím, což vede k destabilizaci a kolapsu.
Od starověku ovlivnila jejich kultura celou západní civilizaci, dala základy pro právo, politiku a filozofii. Jejich mýty jsou mnohdy špatně interpretovány moderním objektivem, což vede k rychlému a brutálnímu poučení ze strany Dodekatheonu, většina z nich je velmi pomstychtivá, ochotná se mstít i stovky let poté, co byl čin proveden.

Mezipantheonové vztahy
Nikdo nemůže popřít schopnosti a moc Dodekatheonu, stejně, jako jejich extrémní pýchu, díky níž je s nimi obtížné pracovat. Orientují se na svobodnou vůli a individuální rozvoj, což z nich činí obtížné spojence zejména pro na řád orientované pantehony jako Atzlánti (střed. amerika).

Poznámka orga:
Celá řecká mytologie je položená na tom, že ho Zeus nevytáhnul včas a jeho manželka Hera se pak šla pomstít. Pravděpodobně je to právě hlavní bůh tohohle pantheonu komu po světě pobíhá nejvíc potomků.Členové

Zeus


Sféra: bouře, spravedlnost, ochrana, nebesa

Hlavní řecký bůh. (ve všech jiných pádech než prvním Dia, Diovi, etc.) Vládl bouří a bleskem, stejně jako schopností se proměňovat na spoustu rozličných zvířat. Jeho patronace manželství a rodinného života je přinejmenším podivná, vezmeme li v úvahu jeho záletnictví a to z jakých rodinných poměrů pocházel. Vzpomeňme si v minutce ticha na Kronose, který zrovna upí hluboko v Tartaru.
Každopádně Zeus je otcem mnoha bohů a bohyň.

Ares


Sféra: válka, oheň, ochrana, chaos

Bůh války, na Olympu ani u řeků se netěšil velké oblibě. Miloval spory, neustále s někým vyvolává konflikt a patronuje jakékoliv bezhlavé krveprolití, kterého se kdokoliv dopouští.
Jako bůh zuřivé války, krvavých bojů a válečného běsnění, mu pramálo záleželo na důvodech války. Miluje bojovníky, jejich statečnost, ale i jejich umírání. Je ve svém živlu uprostřed řinčení zbraní, potoků krve. Podporuje rozpoutání jakékoliv války v kterémkoliv okamžiku

Apollon


Sféra: zvířata, slunce, osud,

Na jednu stranu bůh múz, hudby a slunce, na stranu druhou božstvo věštění, které se jednoduše dožralo nad urážkou svého ega, a pak se mstilo kde mohlo, jak dlouho mohlo.

Athena


Sféra: spravedlnost, válka, ochrana

Bohyně moudrosti, ochránkyně statečnosti, práva, spravedlnosti, ale také umění, je bohyní vítězné války. Nedala se nikdy unést zuřivostí, vede války moudře a rozvážně, hlavně však vítězně. Ve skupině snadno urážlivých bohů působí poměrně nepatřičně, ale ani ona není bez chyby, ten o Arachné znáte?

Dionýsos


Sféra: chaos, úroda, země, duše

Bůh vína, veselí a úrody. Říká se, že ve chvíli kdy vynalezl víno to vyhrál na plné čáře. Když táhnul Dionýsos zemí v doprovodu šíleného davu, nebylo úniku. Říká se, že jej nikdo nechtěl zastavit, protože vás potom jeho následovníci roztrhali zaživa a snědli. Jinak je to poměrně velmi v pohodě bůh.

Hádes


Sféra: Temnota, duše, ochrana, smrt, spravedlnost


Jako vládce mrtvých a podsvětí Hádes o dění na světě nebesích zajímá pramálo, protože vše co žije, nakonec stejně skončí u něj. U bran podsvětí číhá trojhlavý Kerberos, jistě, dovnitř vás pustí, ale ven už nedostanete. Hádes je často ve filmové kultuře popisován jako ten zlý, který chce zničit svět, není to pravda, kdyby byl skutečně zlý, pravděpodobně už dávno otevře brány Tartaru a vypustí všechny Titány na svět.

Hermés

Sféra: lest, osud, vítr, nebesa

Je ochráncem cest a poutníků, ale i zlodějíčků, bohem obchodu, lsti a podvodu a v neposlední řadě poslem bohů. Nikdo jej nemůže předčit v chytrosti, bystrosti a dokonce ani v krádeži. Protože také přišel s pěstním zápasem a tělesnými cvičeními, a kromě toho je nadšeným příznivcem atletů, vzývali ho závodníci před začátkem každého zápolení.
Již chvíli po narození převezl Apollona, vynalezl lyru ... A co si budeme povídat, Hermés má prý i seriózní, citlivou stránku, kterou ukazuje, když převádí duše do Podsvětí.



Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky